Jan Kocian nie jest już trenerem piłkarzy Pogoni Szczecin. To dziewiąta zmiana szkoleniowca w tym sezonie naszej piłkarskiej Ekstraklasy. Co ciekawe, Kocian stracił pracę po raz drugi.

Kocian zapłacił posadą za fatalną postawę Pogoni Szczecin - z czternastu spotkań pod jego wodzą, Portowcy wygrali tylko cztery - a czarę goryczy przelała wtorkowa porażka z ostatnim w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Nie byłoby w tym pewnie nic dziwnego, gdyby nie fakt, że 57-letni trener Pogoń objął 22. października, w dwa tygodnie po zwolnieniu z Ruchu Chorzów. Co oznacza, że Jan Kocian stracił w tym sezonie pracę w dwóch klubach naszej ekstraklasy.

W sumie szkoleniowców zmieniano już też w Lechu Poznań, Wiśle Kraków, Lechii Gdańsk, Zawiszy Bydgoszcz, Piaście Gliwice i GKS-ie Bełchatów. Zwolniony z tego ostatniego klubu Kamil Kiereś był równocześnie najdłużej pracującym szkoleniowcem w Ekstraklasie.

Obecnie liderem tej listy jest... Henning Berg. Dla wielu wciąż "nowy" trener Legii, prowadzi ją od początku 2014 roku, co wystarcza mu być szkoleniowcem z największym stażem. Co prawda jeszcze dłużej w Górniku Łęczna trenuje Jurij Szatałow, ale przez jakiś czas czynił to poza Ekstraklasą, konkretnie w I lidze. Co nie zmienia faktu, że takie trenerskie statystyki wyraźnie pokazują, że naszej kopanej daleko do miana poważnych rozgrywek.