Cztery godziny zajęło polskim kibicom wykupienie wszystkich biletów na mecz otwarcia siatkarskich mistrzostw świata, który w sierpniu zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie. Czy to rekord? Sprawdźcie poniżej.

Do sprzedaży trafiło około 40 tysięcy biletów na mecz Polska-Serbia w cenach od 50 do 400 złotych. Tych najtańszych, z których widoczność będzie zdecydowanie najgorsza, na stronie nie było już po kilkunastu minutach. Pozostałe "odpływały" nieco wolniej, ale po czterech godzinach w systemie nie było już żadnej dostępnej wejściówki. Jeśli nie był to rekord sprzedaży, to tylko dlatego, że system przygotowany przez dystrybutora był fatalny - znacznie słabszy od wyszydzanego dwa lata temu przy okazji Euro 2012 przygotowanego przez UEFA - i dobicie się do własnego konta zajmowało kilka godzin.

A jak ta sprzedaż ma się do światowych rekordów?

100 tysięcy biletów na sierpniowy, towarzyski mecz piłkarzy Manchesteru i Realu w Michigan kibice wykupili w ciągu dnia.

Ponad 120 tysięcy biletów na dwa dni Diamentowej Ligi w Londynie w ubiegłym sezonie rozeszło się w 75 minut.

Ponad 60 tysięcy wejściówek na mecz futbolu amerykańskiego pomiędzy Philadelphią Eagles a New Orlean Saints znalazło swoich nabywców w trzy minuty - i wygląda na to, że to absolutny rekord sprzedaży.

(abs)