Łomża w Podlaskiem będzie tym razem Twoim Miastem w Faktach RMF FM. Tak zdecydowaliście w głosowaniu na RMF 24. O lokalnych ciekawostkach, atrakcjach i zabytkach opowiemy już w najbliższą sobotę. Słuchajcie Faktów RMF FM od godz. 8:00.


Łomża pokonała tym razem w głosowaniu Grójec, Gołdap, Wodzisław Śląski, Otmuchów i Pińczów.


Łomża to miasto nad rzeką Narew, administracyjnie w województwie podlaskim, ale leżące na historycznym Mazowszu. To teren "zielonych płuc Polski". W okolicy znajdują się park krajobrazowy, rezerwat przyrody, Biebrzański Park Narodowy i Puszcza Kurpiowska. Do Łomży zaprosił nas pan Mateusz. Zwracał uwagę na tamtejsze forty. Miasto znane jest też z licznych placówek kulturalnych. Działa tam m.in. Teatr Lalki i Aktor oraz lokalny zespół pieśni i tańca.

O tych i wielu innych ciekawostkach opowiemy w Faktach RMF FM już w sobotę razem z naszym reporterem Piotrem Bułakowskim. Odwiedźcie nas na miejscu - zobaczcie jak powstaje Twoje Miasto w Faktach RMF FM.

Czekamy na zgłoszenia!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!