Bolesławiec, Kwidzyn, Żywiec, Racibórz, Jędrzejów, Iława. Zaproszenia do tych miast otrzymaliśmy od Was w tym tygodniu! Które z nich będzie w najbliższą sobotę Twoim Miastem w Faktach RMF FM – to zależy tylko od Was. Na głosy tradycyjnie czekamy do czwartku do godziny 12.

Bolesławiec – to położone nad rzeką Bóbr dolnośląskie miasto dziś słynie w kraju i za granicą z unikatowej ceramiki. Może się jednak pochwalić również wieloma niezwykłymi zabytkami - jak choćby XIX-wiecznym wiaduktem kolejowym zbudowanym w całości z kamienia.

W tym tygodniu mamy także dwa zaproszenia z województwa śląskiego. Jeśli chcielibyście odkryć historię browarnictwa, musicie zagłosować na Żywiec. Jeśli to właśnie tam pojedziemy, przekonacie się również, co miasto to ma wspólnego z uwielbianą przez Francuzów grą w bule.

O miano Twojego Miasta w Faktach RMF FM powalczy w tym tygodniu również Racibórz. To z kolei miasto zapasów. Jeśli zdecydujecie, że to właśnie na rynku w Raciborzu zaparkuje w sobotę żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM, odkryjemy dla Was między innymi zagadkę mumii, która znajduje się w lokalnym muzeum.

Z własnego muzeum słynie również świętokrzyski Jędrzejów. W mieście zobaczyć można niepowtarzalną kolekcję zegarów słonecznych i przyrządów astronomicznych. Dzieje Jędrzejowa nierozerwalnie związane są również z cystersami.

Jeśli od południa Polski, zdecydowanie wolicie północ, mamy również coś dla Was. W pomorskim Kwidzynie podziwiać można monumentalny XIV-wieczny zamek uznawany najczęściej za krzyżacki. Kto jednak w rzeczywistości go zbudował? Przekonacie się, jeżeli to właśnie na Kwidzyn oddacie swój głos.

Mamy również zaproszenie do Iławy w Warmińsko-Mazurskiem. W mieście położonym nad słynnym Jeziorakiem znajduje się jeszcze kilka innych – mniejszych jezior i to właśnie niezwykłe walory naturalne sprawiają, że Iława zaliczana jest to Zielonych Płuc Polski.

Które ze zgłoszonych przez Was miast będzie Twoim Miastem w Faktach RMF FM? Wszystko w Waszych rękach. Glosowanie kończy się w czwartek o godzinie 12!

Czekamy także na kolejne zgłoszenia. Nasza strona do Waszej dyspozycji!