​Zobacz, kiedy przygotować leżak i olejek do opalania, a kiedy przyda się parasol. Pogoda w poszczególne dni określa, czego możemy spodziewać się w I połowach danych miesięcy w nadchodzącym roku.

19 grudnia 2013 – I połowa lipca

Polska Centralna

Oooo, to będzie piękny początek lipca! Dużo słońca z lekko mroźnym powietrzem zapowiada gorące a nawet upalne dni lata. Będzie to czas na kąpiele słoneczne i wodne. Niestety rolnicy mogą wtedy narzekać na zbyt suchą pogodę, która będzie zagrożeniem dla upraw.

Pogoda dla kraju

Gorącego lipca (przynajmniej w I połowie) powinni oczekiwać mieszkańcy niemal całej Polski. Wyjątek od tej reguły będzie stanowiła Lubelszczyzna i województwo kujawsko-pomorskie. W tych regionach będą przechodzić przelotne i drobne opady deszczu. W tych regionach będzie też chłodniej.

20 grudnia 2013 – I połowa sierpnia


Polska Centralna


Początek sierpnia nie będzie upalny. Będzie wyglądało to tak, jakby lato na chwilę o nas zapomniało. Pocieszać będzie tylko słońce, które czasem przedrze się przez chmury, ale tylko przez kilka pierwszych dni sierpnia. Potem pogoda zrobi się jesienna – pochmurnie i opady deszczu. Przyjdzie też ochłodzenie.

Pogoda dla kraju

Lato z początkiem sierpnia będą mieli mieszkańcy Mazowsza, Białostocczyzny, Lubelszczyzny, Rzeszowszczyzny, Małopolski, Śląska i Kielecczyzny. Powinni przygotować się na upały. Natomiast w pozostałej części Polski zapowiada się deszczowa, wcale nie letnia, pogoda.

21 grudnia 2013 – I połowa września

Polska Centralna

Wrześniowe dni będą przedłużeniem lata: ciepło (nawet chwilami za ciepło, jak na ten miesiąc) i bardzo dużo słońca. To będzie idealny czas na długie, górskie wędrówki. Mieszkańcy miast będą mogli cieszyć się kolorami w miejskich ogrodach i parkach. Wypoczynek z książką, na ławeczce będzie świetnym pomysłem na ciepłe popołudnia.

Pogoda dla kraju

Ciepły, słoneczny początek września będzie rozpieszczał Polaków prawie we wszystkich częściach kraju. Niemal bezchmurnym niebem będą cieszyli się ci, którzy mieszkają na: Warmii i Mazurach, Mazowszu, Śląsku i Dolnym Śląsku, Kielecczyźnie, Rzeszowszczyźnie oraz Lubelszczyźnie. Region Szczecina będą nawiedzały przelotne opady deszczu, ale będą też przyjemne, ciepłe i słoneczne dni. Na ogół w kraju będzie ciepło.

22 grudnia 2013 – I połowa października


Polska Centralna

Słoneczko z lekko mroźnym powietrzem przynosi (w tych ludowych, pogodowych wróżbach) piękną, polską złotą jesień. Babie lato będzie rozściełać swe nici, a spacery wśród ferii barw, będą przynosiły miłe odprężenie. Do tego temperatury będą bardzo komfortowe. Do 15 października w regionie łódzkim nie bójcie się deszczu, ale momentami może mocniej powiać.


Pogoda dla kraju

Kielecczyzna i Lubelszczyzna niemal bez jednej chmurki na niebie z początkiem października. Ciepło i błogo będzie też mieszkańcom pozostałych części Polski. Tam mogą zdarzyć się pojedyncze dni, gdy chmury przesłonią słońce, ale na ogół można oczekiwać złotej jesieni. Smutne, pochmurne dni przyniesie początek października w regionie Olsztyna. Niewykluczone przelotne deszcze.

23 grudnia 2013 – I połowa listopada

Polska Centralna

Dzień Wszystkich Świętych powinien być słoneczny i ciepły. Potem kolejne dni przypomną o tym, że to jednak jesień i wtedy niebo zasnute jest chmurami, które przynoszą deszcz. Zrobi się chłodniej. Jednak od 7 listopada znów dni powinny być pogodne. Niestety wiatr będzie obniżał odczuwalną temperaturę.

Pogoda dla kraju

Słoneczną pogodą w listopadzie nacieszy się jeszcze większość polskich regionów. Wschodnie krańce naszego kraju już będą odczuwać lekki chłód, ale to i tak będzie wyjątkowy ciepły początek listopada. Na słotę muszą przygotować się mieszkańcy okolic Białegostoku, którzy nie będą rozstawać się z parasolem. Przelotne deszcze na zmianę z rozpogodzeniami będą mieć tereny: Warmii i Mazur oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

24 grudnia 2013 – I połowa grudnia

Polska Centralna

Grudzień nie przyniesie mrozów, ani śniegu na Ziemi Łódzkiej. Słoneczne dni, zamiennie z pochmurnymi, będą raczej przypominały wiosenną aurę, niż wstęp do zimy. Temperatury powyżej zera. I jak tu ucieszyć się oczy zimowymi widokami?

Pogoda dla kraju

Pełne, temperaturowe szaleństwo w grudniu będzie towarzyszyło mieszkańcom prawie całego kraju. Rekordowo ciepło będzie na zachodzie i południowym zachodzie Polski oraz nad morzem. Wschodnie województwa będą mieć chłodniej, ale i tak nie będzie powodów do narzekania. W Małopolsce I połowa grudnia będzie bardzo pogodna – niemal każdy dzień będzie przynosił słońce. Reszta kraju ze słoneczną pogodą i niewielkim zachmurzeniem. Bez deszczu, o śniegu próżno marzyć i wspominać.