• Silna ekipa na czasy kryzysu

  Czwartek, 17 listopada 2011 (09:43)

  "Nowe wybory oznaczają nowy rząd. I choć wysoko oceniam swoich ministrów, nie sądzę, by więcej niż pięcioro z nich kontynuowało swoją pracę. Także z tego powodu, że w niektórych dziedzinach trzeba postawić na nowe priorytety" - tak przed wyborami zapowiadał Donald Tusk i w związku z nowymi priorytetami postawił na Sławomira Nowaka jako ministra infrastruktury, Joannę Muchę jako ministra sportu i Jarosława Gowina jako szefa resortu sprawiedliwości.

  Jakie kompetencje mają nowi ministrowie? Sławomir Nowak na pewno jest użytkownikiem dróg, potrafi prowadzić samochód i często korzysta z samolotów jako środka transportu. PKP raczej unika. Chciał być ministrem sportu więc dostał ofertę objęcia infrastruktury, z zarządzaniem którą nie miał nigdy nic wspólnego.

  Joanna Mucha, doktor ekonomii, która nawet nie otarła się o sejmową komisję sportu zawsze podkreślała swoją wiedzę na temat finansów publicznych, teraz będzie budować Orliki i przygotowywać Euro 2012.

  Jarosław Gowin filozof, który nigdy nie wziął udziału w żadnej dyskusji prawniczej. o którym złośliwi mówili, że jedyną rządową funkcją jaką może dostać to łącznik z Episkopatem zajmie się teraz reformowaniem sądownictwa.

  Władysław Kosiniak-Kamysz jest lekarzem i pewnie dlatego zostanie ministrem pracy. Rekomendując go na to stanowisko Waldemar Pawlak stwierdził, że ma doktorat z medycyny, był w Stanach Zjednoczonych i jest młody, a to młodzi ludzie nie mają pracy. Ups...

  Artykuł pochodzi z kategorii: Agnieszka Burzyńska

  Agnieszka Burzyńska

 • Oceń tekst

  Ocen: 8
  • Drukuj

Inne komentarze tego autora

Wasze komentarze
Trwa ładowanie komentarzy...
Radio Muzyka Fakty