• Przypadek czy zaplanowana akcja?

  Wtorek, 8 lutego 2011 (17:36)

  Jarosław Gowin powinien wystartować do Senatu, a nie do Sejmu - to słowa Pawła Grasia, otwarcie sugerujące wysłanie jednego z najbliższych współpracowników marszałka sejmu na boczny tor. A za nimi wysyp anonimowych wypowiedzi polityków PO, którzy stwierdzają, że z partii powinni zostać usunięci Rafał Grupiński oraz Adam Szejnfeld, czyli kolejni najbliżsi współpracownicy Grzegorza Schetyny. Przypadek czy zaplanowana akcja?

  W polityce trudno wierzyć w przypadki. Wygląda to, że akcja "sprowokować marszałka sejmu" została rozpoczęta i to na dodatek wtedy, gdy Grzegorz Schetyna przypinał właśnie narty próbując miło rozpocząć urlop. Wszyscy wiedzą, że w tej rozgrywce nie chodzi o Jarosława Gowina, bo jego los wydaje się być przesądzony. Na słynnym zarządzie premier wprost powiedział, że nie zamierza tolerować krytyki ze strony posła z Krakowa i nie zawaha się podjąć najdrastyczniejszych kroków.

  Pytanie czy marszałek wystąpiłby w obronie swojego człowieka czy nie czy dałby pretekst do skierowania wojsk przeciwko własnej osobie czy nie. Z moich informacji wynika, że druga strona tego konfliktu przyjęła strategię wyciszania i wytrzymania wiedząc, że Donaldowi Tuskowi brakuje amunicji do tego, aby z owego wewnętrznego starcia wyjść zwycięsko. Przynajmniej na razie…

  Artykuł pochodzi z kategorii: Agnieszka Burzyńska

  Agnieszka Burzyńska

  RMF FM
 • Oceń tekst

  Ocen: 13
  • Drukuj

Inne komentarze tego autora

Radio Muzyka Fakty