Komentarze

Agnieszka Burzyńska - Tylko w RMF24 - RSS 2.0
 • Agnieszka Burzyńska

  Piątek, 25 stycznia 2013 (17:29)

  "Jedziemy na ostro, na twardo" - taka decyzja zapadła na wczorajszym spotkaniu konserwatystów z PO pod wodzą Jarosława Gowina. Na ostro, czyli spuszczając łomot własnemu premierowi, który na Twitterze pisał, iż należy rozpocząć dyskusję o wszystkich projektach ustaw dotyczących związków partnerskich. Dziś po raz pierwszy szef rządu tak boleśnie przegrał - i to z prawie jedną czwartą własnego klubu.

  czytaj więcej
 • Agnieszka Burzyńska

  Środa, 28 listopada 2012 (15:00)

  "Premier ma nadzieję, że nastąpi znacząca poprawa funkcjonowania prokuratury. (…) Donald Tusk wziął pod uwagę fakt, że dopiero dwa lata temu prokuratura stała się w pełni niezależna". Te cytaty z uzasadnienia decyzji o przyjęciu sprawozdania Andrzeja Seremeta brzmią trochę jak wotum nieufności, a nie wotum zaufania. Dlaczego w takim razie szef rządu ocalił głowę prokuratora generalnego?

  czytaj więcej
 • Agnieszka Burzyńska

  Poniedziałek, 12 listopada 2012 (15:05)

  We wtorek Bruksela, w środę Berlin, w czwartek ponownie Bruksela, w piątek spotkanie z prezydentem Francji w Warszawie. Tak ma wyglądać w najbliższych dniach europejska ofensywa Donalda Tuska. Cel: przekonanie europejskich partnerów do skonstruowania jak największego budżetu Unii. W kalendarzu spotkania z Angelą Merkel, Martinem Schulzem, Jose Manuelem Barroso i Hermanem Van Rompuyem. Powstaje jednak zasadnicze pytanie: z jakimi argumentami premier wyrusza na podbój Europy?

  czytaj więcej
 • Agnieszka Burzyńska

  Piątek, 26 października 2012 (15:03)

  "Mamo, to brzydko, że pani ogłosiła przy całej klasie, że słabo mi poszedł ten sprawdzian?" - zapytała wczoraj moja córka. Odpowiedziałam, że pani powiedziała prawdę, więc nie ma się co obrażać. "Ale Fryderyk mnie rozpraszał....” - Michalina uparcie szukała usprawiedliwienia. Usłyszała od swej paskudnej matki, że nie można zwalać winy na innych i trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie: gdzie ja nawaliłam? Moja prawie dziewięcioletnia córka to zrozumiała. To samo mówię synkowi przedszkolakowi.

  czytaj więcej
 • Agnieszka Burzyńska

  Poniedziałek, 22 października 2012 (16:56)

  15 tysięcy par będzie mogło starać się o refundację in vitro. Problem niepłodności dotyczy miliona trzystu tysięcy par. Premier ogłosił, że aby dostać dofinansowanie - średnio 10 tysięcy złotych na parę - wystarczy udowodnić, iż przynajmniej roczne leczenie innymi metodami nie przyniosło żadnych rezultatów.

  czytaj więcej
 • Agnieszka Burzyńska

  Poniedziałek, 22 października 2012 (10:30)

  "Ona wciąż nic nie wie" - poirytowany i zły Donald Tusk komentuje krótką rozmowę telefoniczną, którą właśnie odbył z Joanną Muchą. Jest środa, dzień po wpadce z dachem Stadionu Narodowego. Premier w Bukareszcie zamiast skupić się na wystąpieniu, które za chwilę ma wygłosić, wydzwania do Warszawy, próbując ustalić winnych "dachowej wpadki".

  czytaj więcej
 • Agnieszka Burzyńska

  Środa, 3 października 2012 (13:57)

  Ministrowie dowiedzą się, co premier zawarł w exposé przed samym wystąpieniem szefa rządu albo w jego trakcie, już na sali sejmowej. Jeszcze w wakacje każdy resort miał przygotować kilka propozycji swoich planów. Premier wraz z ministrem finansów w największej tajemnicy pracują nad tymi propozycjami, a ministrowie pytani o to, z których pomysłów skorzysta szef rządu odpowiadają: "nie wiemy".

  czytaj więcej
 • Agnieszka Burzyńska

  Środa, 5 września 2012 (18:10)

  Kilka miesięcy temu politycy w pośpiechu podnosili wiek emerytalny, dziś - najwyraźniej w ten sam sposób - zmieniają 17 ustaw, by dopasować je do nowej emerytalnej rzeczywistości. Z ich planów możemy dowiedzieć się m.in., jak silna jest zależność łączy wydłużenie czasu pracy zawodowej z... opłatami za posiadanie psa.

  czytaj więcej
 • Agnieszka Burzyńska

  Środa, 30 maja 2012 (15:44)

  Mamy już w domu kubki na Euro, trąbki, chorągiewki, koszulki, a w szafce kuchennej czai się ciasto do upieczenia w formie piłki. Piszę to ja, osoba, która kilka dni temu była zażartym wrogiem "eurowego" szaleństwa. Deklarowałam, iż zamiast spotkań będę oglądać seriale (A co? W końcu starsza pani ze mnie). Wszystko za sprawą mojej małej acz wyjątkowo podstępnej spółki "wymuszenia i haracze", czyli 8-letniej blondynki i 4-letniego bruneta.

  czytaj więcej
 • Agnieszka Burzyńska

  Poniedziałek, 21 maja 2012 (14:14)

  Sejmowa Europustka czyli kompletny brak projektów, którymi mogliby się zająć posłowie. Choć w kolejce do rozpatrzenia czeka 85 dzieł legislacyjnych, to 70 z nich to ustawy autorstwa posłów opozycji. Czyli - jak dowodzi doświadczenie - z góry skazane na wyrzucenie do kosza. Przejrzałam plan najbliższego posiedzenia. Wniosek jest jeden: "bieda", że tak zacytujemy byłego wicepremiera.

  czytaj więcej
Radio Muzyka Fakty