Piłkarz NEC Nijmegen Bas Dost zasłabł w 90. minucie meczu Eredivisie z AZ Alkmaar. Napastnik upadł na murawę na środku boiska. Sędzia przerwał grę, a Holendrowi została udzielona pomoc medyczna, po czym został przewieziony do szpitala. Jego stan jest stabilny.

Spotkanie zostało przerwane przy wyniku 2:1 dla Nijmegen. Dost strzelił gola i zanotował asystę przy golu Magnusa Mattssona. Podczas udzielania mu pomocy przez sanitariuszy piłkarze utworzyli wokół niego kordon. Sytuacja przypominała wydarzenia z meczu Dania - Finlandia na mistrzostwach Europy w czerwcu 2021 roku, gdy poszkodowany był Christian Eriksen.

34-latek podniósł rękę do góry, gdy był znoszony z boiska na noszach i został przewieziony do szpitala. Jego stan jest stabilny. Piłkarz otrzymał życzenia od NEC Nijmegen i klubów, w których występował w przeszłości, w tym m.in. Eintrachtu Frankfurt i Wolfsburga.

"Rodzina Eintrachtu myśli o Tobie i życzy Ci pełnego powrotu do zdrowia" - napisano w oświadczeniu.

"Mam się dobrze. Pomoc, którą otrzymałem na boisku, była fantastyczna. Jestem teraz w szpitalu i czuję się dobrze. Dziękuję za całe wsparcie!" - poinformował Dost w wieczornym wpisie w mediach społecznościowych.

Bas Dost: Het gaat goed met me. De hulp die ik op het veld heb gekregen was fantastisch. Ik ben nu in het ziekenhuis en ik voel me goed. Bedankt voor alle support!" pic.twitter.com/0WY5sAnQ87