Przez ponad 5 lat Wisła Kraków nie przegrała na swoim boisku żadnego ligowego meczu… aż do dziś. Tę niesamowitą serię zakończył GKS Bełchatów. W meczu 14. kolejki Orange Ekstraklasy wicemistrzowie Polski przegrali z podopiecznymi Oresta Lenczyka 2:4.

Goście objęli prowadzenie już w pierwszej minucie po strzale Mariusza Ujka. Chwilę później było 0:2. Tym razem na listę strzelców wpisał się Radosław Matusiak. Ale na tym Bełchatów nie skończył - w 23. minucie kolejnego gola zdobył Matusiak.

11 minut później boisko musiał opuścić Ujek; za faul na Michaelu Thwaicie ujrzał czerwoną kartkę. Strata zawodnika nie speszyła jednak bełchatowian, którzy na początku drugiej połowy po raz kolejny przeprowadzili skuteczną akcję. Bramkę zdobył Tomasz Jarzębowski.

Od tego czasu inicjatywę przejęła Wisła. Było jednak za późno na wyrównanie; padły tylko dwa gole. Bramki zdobyli Jakub Błaszczykowski i Paweł Brożek.

W drugim sobotnim spotkaniu Kolporter Korona Kielce pokonał ŁKS 1:0.Gola na wagę trzech punktów zdobył Marcin Kaczmarek. Lewy pomocnik "złocisto-krwistych" wykorzystał dokładne dośrodkowanie Grzegorza Bonina.

Z uwagi na wybory samorządowe większość spotkań została rozegrana w piątek. O punkty walczyła m.in. Legia Warszawa. Gole Dawida Janczyka i Miroslava Radovicia dały legionistom zwycięstwo na Odrą Wodzisław 2:0. Na stadionie przy ul. Łazienkowskiej Legia objęła prowadzenie już w 12. minucie. Radovic popisał się dokładnym podaniem wprost na nogę Janczyka, który z bliska nie dał szans bramkarzowi zespołu z Wodzisławia. Wynik spotkania tuż przed końcem ustalił Radovic.

Do niespodzianki doszło w Łęcznej. Miejscowy Górnik zdobył siódmy punkt w trzecim meczu. Tym razem podopieczni Krzysztofa Chrobaka pokonali Cracovię 1:0. Jedynego gola w tym meczu zdobył Aleksander Bajevski.