Team Sunweb postanowił wyrzucić z ekipy uczestniczącej w wyścigu kolarskim Vuelta a Espana zwycięzcę klasyfikacji górskiej Tour de France 2017 Francuza Warrena Barguila. Powodem takiej decyzji jest niewykonywanie poleceń zespołu.

Barguil odmówił pomocy Holendrowi Wilco Keldermanowi, który upadł na trasie siódmego etapu Vuelty i został za peletonem.

"Zespół Sunweb postanowił wycofać Warrena Barguila z Vuelta a Espana. 25-letni utalentowany zawodnik, zwycięzca dwóch etapów i klasyfikacji górskiej Tour de France, otwarcie oświadczył, że nie będzie wypełniać poleceń drużyny, przez co nie pozostawił Team Sunweb żadnego wyboru i zmusił do podjęcia takiej decyzji" - poinformowano

Francuski kolarz zajmował 13. miejsce w klasyfikacji generalnej hiszpańskiego wyścigu. Jak podkreśliła jego drużyna to nie było pierwsze przewinienie tego zawodnika w ostatnim tygodniu. W przyszłym sezonie Barguil przejdzie do zespołu Fortuneo.

Na mecie piątkowego siódmego etapu Paweł Poljański (BORA-Hansgrohe) zajął drugie miejsce, a najszybciej trasę Lliria - Cuenca (207 km) pokonał Słoweniec Matej Mohoric z grupy UAE Team Emirates. Liderem wyścigu jest Brytyjczyk Chris Froome (Sky).