Szwajcar Michael Albasini (Orica) wygrał w Sionie pierwszy etap wyścigu kolarskiego Tour de Romandie. Liderem wyścigu pozostał Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick-Step), który finiszował w czołowej grupie.

Początkowo etap miał liczyć aż 203 km, jednak z powodu zalegającego śniegu w górach został skrócony do zaledwie 88 km. Na około kilometr przed końcem na atak zdecydował się Francuz Thomas Voeckler (Europcar). Został jednak doścignięty tuż przed metą i ostatecznie finiszował 10. Najmocniejszy okazał się Albasini. Drugi był Hiszpan Jesus Herrada (Movistar), a trzeci Litwin Ramunas Navardauskas (Garmin).

Kwiatkowski etap ukończył na 12. pozycji, notując taki sam czas jak zwycięzca. W klasyfikacji generalnej torunianin ma pięć sekund przewagi nad drugim Albasinim. Taką samą stratę ma trzeci Navardauskas.