Brytyjczyk Chris Froome wygrał w La Pierre-Saint-Martin w Pirenejach dziesiąty etap wyścigu kolarskiego Tour de France. Dzięki temu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Dodatkowo zdobył koszulkę najlepszego "górala".

Na mecie Froome wyprzedził o 59 sekund swojego kolegę z ekipy Sky Australijczyka Richiego Porte'a oraz o 1.04 Kolumbijczyka Nairo Quintanę (Movistar). Dopiero jedenasty był Hiszpan Alberto Contador (Tinkoff-Saxo), tracąc 2.51 min.

Najlepszy z Polaków Bartosz Huzarski (Bora Argon 18) zajął 38. miejsce, kończąc etap prawie siedem minut po zwycięzcy. Rafał Majka, który próbował pomagać Contadorowi w końcówce tego pierwszego górskiego etapu tegorocznego wyścigu, był dopiero 48. ze stratą 9.52.

Po wtorkowym triumfie Froome wyprzedza w klasyfikacji generalnej o 2.52 Amerykanina Tejaya Van Garderena (BMC) oraz o 3.09 Quintanę.