Tomasz Frankowski zdobył dwie bramki w meczu piłkarskiej ekstraklasy z Piastem Gliwice. Dzięki temu Jagiellonia Białystok wygrała 2:0, a sam Frankowski awansował na dziewiąte miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii.

To nie był piękny mecz w wykonaniu Jagiellonii. Piłkarze Michała Probierza zawdzięczają zwycięstwo Tomaszowi Frankowskiemu, który strzelił dwa gole. Pierwszego już w siedemnastej minucie. Po dośrodkowaniu Jarosława Laty Frankowski strzelił głową, a piłka wtoczyła się między nogami bramkarza Piasta.

W 66. minucie Kamil Grosicki znakomicie poradził sobie na lewej stronie z dwoma obrońcami Piasta i wyłożył piłkę Frankowskiemu, który z drobnymi problemami skierował piłkę do bramki. Sam Frankowski przyznaje, że w obu sytuacjach miał sporo szczęścia.

To była 131. i 132. bramka zdobyta przez Frankowskiego w polskiej ekstraklasie. W klasyfikacji najlepszych strzelców w historii wyprzedził Fryderyka Scherfkego i awansował na dziewiątą pozycję. Liderem jest Ernest Pohl - 186 goli, który o cztery wyprzedza Lucjana Brychczego i o 19 Gerarda Cieślika.

1.|Ernest Pohl|186 bramek 2.|Lucjan Brychczy|182 3.|Gerard Cieślik|167 4.|Włodzimierz Lubański|155 5.|Teodor Peterek|154 6.|Kazimierz Kmiecik|153 7.|Jan Liberda|145 8.|Teodor Anioła|140 9.|Tomasz Frankowski|132 10.|Fryderyk Scherfke|131