Szwecja gra w grupie D z Grecją, Rosją i Hiszpanią. Po fazie grupowej odpadła z turnieju.

W meczu decydującym o awansie do ćwierćfinału, najstarsza drużyna Euro 2008 Szwecja przegrała z najmłodszą - Rosją 0:2. Skandynawowie pokazali futbol archaiczny i defensywny, zasłużenie przegrywając z polotem i fantazją.

W meczu z faworyzowanymi Hiszpanami Szwedzi byli o krok od utrzymania korzystnego dla nich remisu. Niestety pogrążył ich w 92. minucie David Villa. Dlatego Skandynawowie muszą wygrać z Rosją by znaleźć się w czołowej ósemce
W swoim pierwszym meczu Szwedzi pokonali obrońców trofeum Greków 2:0. Wynik na pewno cieszy, gra mniej, bo z boiska w Salzburgu przez 90 minut wiało nudą.

Szwecja w pigułce. Konungariket Sverige. Stolica - Sztokholm (1 692 810 mieszkańców; zespół miejski, 2005 r.). Powierzchnia kraju - 449 964 km2. Liczba ludności - 8,88 mln. Produkt Krajowy Brutto (PKB) - 25 400 dol. (per capita). Szwedzki Związek Piłki Nożnej - Svenska Futbollfoerbundet założono 18.12.1904 r. Jest członkiem założycielem UEFA od 1954 r. Zrzesza 3 266 klubów i 312 101 piłkarzy. Prezydent - Lars-Ake Lagrell, trener reprezentacji - Lars Lagerbaeck. Barwy kostiumów: koszulki - żółte, spodenki - niebieskie, getry - żółte. Stadion Narodowy: Rasunda (Sztokholm-Solna, 35 972 miejsc) Ważniejsze sukcesy: 2. miejsce MŚ-1958, 3. miejsce MŚ-1950 i MŚ-1994, 4. miejsce MŚ-1938, ćwierćfinał ME-2004, mistrz olimpijski z 1948 r.

Udział w ME: 1992 - półfinał 2000 - 4. miejsce w grupie B 2004 - ćwierćfinał