W hicie 12. kolejki Premiera Division Real Madryt pokonał na wyjeździe Atletico 3:0. Wszystkie bramki w tym spotkaniu zdobył Cristiano Ronaldo. "Królewscy" umocnili się dzięki temu na pozycji lidera.

Remis Barcelony z Malagą - to spotkanie rozegrano kilka godzin wcześniej - sprawił, że stawka derbów Madrytu wzrosła. Real dzięki wygranej mógł powiększyć przewagę nad Katalończykami. Natomiast Atletico miało świetną okazję, aby zmniejszyć swoje straty do czołówki i przerwać złą passę. W trzech meczach poprzedzających derby Madrytu podopieczni Diego Simeone ponieśli dwie porażki w trzech ligowych meczach.

W całym spotkaniu więcej sytuacji bramkowych stworzyli sobie zawodnicy Atletico. Nie miało to jednak odbicia w postaci strzelonych bramek. Po raz pierwszy w tym spotkaniu, Cristiano Ronaldo pokonał Jana Oblaka w 23. minucie strzałem z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od muru co zmyliło słoweńskiego bramkarza. Kolejny raz Portugalczyk wpisał się na listę strzelców w 71. minucie, strzelając jedenastkę i w 77. minucie wykorzystując podanie od Walijczyka Garetha Bale'a. Dzięki tej zdobyczy bramkowej Ronaldo zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców ex aequo z dwoma zawodnikami FC Barcelony, Lionelem Messi i Luisem Suarezem. Wszyscy trzej mają na swoim koncie 8 trafień.

:#_ - # HD 720p#___ #__ #RealMadrid #RMDerbi #AtletiRealMadrid #Ronaldo pic.twitter.com/FysOhyZwXz

HilJuve19 listopada 2016

Ronaldo jest rekordzistą hiszpańskiej ligi jeżeli chodzi o ilość zdobytych hat-tricków. Ma ich na swoim koncie 32, czyli o 6 więcej niż drugi w tej klasyfikacji Leo Messi.

Po raz ostatni Atletico Madryt straciło trzy bramki w meczu 11 stycznia 2015 roku, kiedy to przegrali na wyjeździe z FC Barceloną 3:1. Na swoim stadionie przydarzyło im się to ostatnio 11 kwietnia 2012 roku. Przegrali wówczas z Realem Madryt 1:4.