Mecz piątego w tabeli Lecha Poznań z dziewiątym GKS Bełchatów zakończył 7. kolejkę Orange Ekstraklasy. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Bramki zdobywali: Zając w 9 minucie dla Lecha i Dziedzic dla GKS 10 minut później.

Wczorajszy dzień przyniósł jedno zaskakujące rozstrzygnięcie. Wisła Kraków zremisowała w Wodzisławiu Śląskim z tamtejszą Odrą 2:2. Jest to największa niespodzianka 7. kolejki Orange Ekstraklasy. Wisła gubiąc punkty w Wodzisławiu, ma już 4 punkty straty do lidera, Legii Warszawa.

Pierwsza w tabeli Legia swój mecz rozegrała w piątek. Wygrała pewnie, pokonujac Widzew 3:1. Aż cztery bramki zobaczyli więc kibice na Łazienkowiekej w piątkowy wieczór. Także derby Śląska zakończyły się gradem goli. Górnik Zabrze na swoim stadionie strzelił Polonii Bytom aż 4 bramki, nie tracąc żadnej.

Zestaw wyników zakończonych w sobotę spotkań Orange Ekstraklasy:

Odra Wodzisław - Wisła Kraków|2:2 Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin|2:2 Cracovia Kraków - Groclin Grodzisk Wlkp|3:1 ŁKS Łódź - Zagłębie Sosnowiec|3:0 Jagiellonia Białystok - Korona Kielce|0:0