Fińskie Kuusamo będzie kolejną areną zmagań zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich. W piątek zawodniczki zmierzą się na trasie sprintu techniką klasyczną - preferowanego przez Justynę Kowalczyk. W inauguracyjnych zawodach w szwedzkim Gaellivare polska biegaczka zajęła siódme miejsce w wyścigu na 10 km techniką dowolną.

Forma zawodniczki z Kasiny Wielkiej ma systematycznie rosnąć. Pierwsza szóstka w piątkowych zawodach sprinterskich jest jak najbardziej w zasięgu Justyny. Jesteśmy już po pierwszym treningu w Kuusamo. Wszyscy czują się bardzo dobrze, a warunkom lokalowym niczego nie można zarzucić - stwierdził drugi trener Kowalczyk Rafał Węgrzyn.

Również historia przemawia za mistrzynią olimpijską z Vancouver. W ubiegłym roku w Kuusamo wygrała sprint, a dwa lata temu w tej samej konkurencji była trzecia. Takie samo miejsce zajęła także w biegu na 10 km techniką klasyczną.

Po startach w Finlandii Kowalczyk planuje zrobić sobie małą przerwę. W zmaganiach w Duesseldorfie 4 i 5 grudnia nie weźmie udziału.

Miejsce|Zawodniczka|Kraj|Punkty 1.|Marit Bjoergen|Norwegia|100 2.|Charlotte Kalla|Szwecja|80 3.|Arianna Follis|Włochy|60 4.| Kristin Stoermer Steira|Norwegia|50 5.| Marta Kristoffersen|Norwegia |50 6.| Vibeke Skofterud|Norwegia|40 7.|Justyna Kowalczyk|Polska|36