Reprezentacja Polski pokonała 3:1 Wybrzeże Kości Słoniowej w towarzyskim meczu w Poznaniu. Gole dla biało-czerwonych zdobyli Robert Lewandowski w 19. i 80. oraz Ludowic Obraniac w 65. minucie. Bramkę dla gości, tuż przed końcem I połowy, strzelił Gervinho. To pierwsze zwycięstwo polskiej reprezentacji od 8 miesięcy. Polacy ostatni raz triumfowali w marcu, kiedy 2:0 pokonali Bułgarię.

Wynik meczu już w 50 sekundzie mógł otworzyć Kuba Błaszczykowski. Skończyło się na rzucie rożnym. Później przewagę uzyskali rywale. Kilka razy gościli w okolicy naszego pola karnego. Łukasz Fabiański miał trochę pracy, ale nie musiał bronić żadnego trudnego strzału.

Wreszcie w 19. minucie Adam Matuszczyk zdecydował się na prostopadłe podanie do Roberta Lewandowskiego. Napastnik Borussi Dortmund ominął stojącego w bramce Daniela Yeboaha i strzałem z ostrego kąta dał biało-czerwonym prowadzenie. Po chwili mogło być 2:0. Szansę miał ponownie Lewandowski. Gracze z Afryki próbowali wyrównać - z dystansu strzelali Yaya Toure i Keita.

W 36. minucie Polacy zanotowali kolejny przechwyt. W stronę bramki pomknął Kuba Błaszczykowski. Strzelił z 16 metra minimalnie niecelnie. Chwilę później w naszym polu karnym starli się Wojtkowiak i Bonny. Zawodnik Wybrzeża Kości Słoniowej walcząc o piłkę uderzył łokciem naszego defensora, próbował jeszcze wymusić "jedenastkę". W nagrodę sędzia pokazał mu żółtą kartkę.

Kiedy zanosiło się, że zejdziemy na przerwę prowadząc, bramkę po błędzie naszych środkowych obrońców strzelił Gervinho.

Druga odsłona rozpoczęła się od strzału z dystansu Tioto. Gościom dodał chyba animuszu gol Gervinho. Dopiero pięć minut po wznowieniu gry z daleka, niestety ponad bramką, uderzył Matuszczyk. Ten sam zawodnik uderzał głową w 58. minucie - niestety ponownie niecelnie.

Mecz był wyrównany, obie drużyny zdecydowały się na atak pozycyjny. Niesieni dopingiem Polacy starali się jak mogli, ale po godzinie gry nadal utrzymywał się remis. Wtedy z rzutu wolnego dośrodkował Obraniak. Błąd popełnił bramkarz drużyny WKS. Niestety bez konsekwencji.

Kilka chwil później ponownie Obraniak - tym razem uderzył z wolnego. Piłkarz Lille zupełnie zaskoczył afrykańskiego golkipera, który chyba spodziewał się dośrodkowania - piękne trafienie, a Polacy znów na prowadzeniu.

Kibice bawili się wybornie - zafundowali sobie nawet meksykańską falę. Franciszek Smuda wypuścił do boju Pawła Brożka, który zajął miejsce na szpicy. Lewandowski cofnął się do pomocy. W 78. minucie kopia akcji z pierwszej połowy. Matuszczyk prostopadle do Lewandowskiego i mamy już 3:1! Do końca zbyt wiele się już na boisku nie działo.

Wygrywamy po raz pierwszy od ośmiu miesięcy, zespół z Afryki pokonujemy po raz pierwszy od ... 30 lat. Jest się z czego cieszyć, ale pamiętajmy o głupio straconej bramce. Defensywa naszej drużyny nadal pozostawia sporo do życzenia, a mankamentów w grze nadal nie brakuje.

Drużyny wyszły na murawę w następujących składach:

Polska: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Grzegorz Wojtkowiak, Tomasz Jodłowiec, Maciej Sadlok - Jakub Błaszczykowski, Rafał Murawski, Adam Matuszczyk (90+3 Hubert Wołąkiewicz), Ludovic Obraniak (89. Euzebiusz Smolarek) - Adrian Mierzejewski (72. Paweł Brożek) - Robert Lewandowski (84. Ariel Borysiuk).

Wybrzeże Kości Słoniowej: Daniel Yeboah - Guy Demel, Didier Zokora, Souleymane Bamba, Arthur Boka (84. Siaka Tene) - Gervinho, Emmanuel Eboue (54. Koffi Romaric), Yaya Toure (88. Emerse Fae), Cheick Tiote (90+1 Brou Angoua), Kader Keita (71. Seydou Doumbia) - Wilfried Bony.Sędzia: Masaki Toma Lemoto (Japonia).

Sędziował: Masaki Toma Lemoto (Japonia).

Polski Łukasz Piszczek cieszy się ze zdobycia trzeciej bramki przez Roberta Lewandowskiego.
Ludovic Obraniak walczy o piłkę z Arthurem Boką.
Ludovic Obraniak cieszy się ze zdobycia bramki.
Jakub Błaszczykowski cieszy się ze zdobycia bramki przez Ludovika Obraniaka.
Bramkarz reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej Daniel Yeboah cieszy się ze zdobycia bramki.
Jakub Błaszczykowski po niewykorzystanej sytuacji.
Trener piłkarskiej reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej Francois Zahoui.
Trener piłkarskiej reprezentacji Polski Franciszek Smuda podczas meczu towarzyskiego z Wybrzeżem Kości Słoniowej w Poznaniu.
Adrian Mierzejewski walczy o piłkę z Gervaisem Kouassi.