Marcin Lewandowski zdobył złoty medal 20. lekkoatletycznych mistrzostw Europy w biegu na 800 metrów. W tej samej konkurencji trzecie miejsce zajął Adam Kszczot. Z kolei Tomasz Majewski został wicemistrzem Europy w pchnięciu kulą. Brązowy medal w skoku o tyczce przypadł Przemysławowi Czerwińskiemu.

Ceremonia wręczenia medali
Czas Lewandowskiego to 1.47,07, a Kszczota 1.47,22.

Polak był minimalnie gorszy od Białorusina

Francuz Renaud Lavillenie zdobył złoty medal w skoku o tyczce
Maksym Mazuryk w finale skoku o tyczce
Łukasz Michalski w finale skoku o tyczce
Ukrainiec Maksym Mazuryk cieszy się ze zdobycia srebrnego medalu w skoku o tyczce.
Łukasz Michalski w finale skoku o tyczce.
Przemysław Czerwiński w finale skoku o tyczce

To był piękny wieczór dla wszystkich fanów sportu w Polsce. Zapoczątkował go Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa), który w zawodach pchnięcia kulą zdobył wicemistrzostwo. Minimalnie lepszy od Polaka okazał się Andriej Michniewicz. Polak uzyskał 21,00 a Białorusin - 21,01. Na dziesiątej pozycji, rezultatem 19,73, rywalizację zakończył Jakub Giża (Stal Mielec).

Kolejny występ Polaków i radość podwójna. Marcin Lewandowski (Zawisza Bydgoszcz) z czasem 1.47,07 został mistrzem Europy na 800 metrów, drugi z Polaków Adam Kszczot (RKS Łódź) był trzeci (1.47,22). Naszych zawodników rozdzielił na podium Brytyjczyk Michael Rimmer z wynikiem 1.47,15.

Ale okazało się, że to nie koniec polskich medali. Przemysław Czerwiński (MKL Szczecin) wynikiem 5,75 m zdobył brąz w skoku o tyczce. Najlepszy był Francuz Renaud Lavillenie - 5,85 m. Srebrny krążek przypadł Ukraińcowi Maksymowi Mazurykowi. Na siódmym miejscu z rezultatem 5,65 rywalizację zakończył Łukasz Michalski (Zawisza Bydgoszcz).

W sumie Polacy mają już siedem krążków. Wczoraj na podium stanęli: Anita Włodarczyk - brązowy medal w konkursie rzutu młotem i Grzegorz Sudoł - w chodzie na 50 km był drugi. Wcześniej trzecia w rzucie dyskiem była Joanna Wiśniewska.