Adam Małysz zajął ósme miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w kanadyjskim Vancouver. Zwyciężył Austriak Gregor Schlierenzauer. Drugi był jego rodak Wolfgang Loitzl, a trzeci Fin Matti Hautamaeki.

Schlierenzauer oddał dwa najdłuższe skoki w konkursie. Austriak już po pierwszej serii zawodów awansował na pierwszą pozycję - po skoku na odległość 142 metrów. W części finałowej wylądował na 139,5 m. Drugie miejsce w konkursie zajął jego rodak Wolfgang Loizl (136,5 m, 135,5 m). Trzeci był Fin Matti Hautamaeki. Na czwartej pozycji został sklasyfikowany Szwajcar Simon Amman (138,5 m, 132,0 m).

Najlepszy z Polaków – Adam Małysz – uplasował się na 8. pozycji (132 m, 133,5 m). Na 19. miejscu zawody ukończył drugi z „biało-czerwonych” – Kamil Stoch (126 m, 127 m). Do serii finałowej nie awansował jedynie Stefan Hula. 23-latek ze Szczyrku skoczył zaledwie 117,5 m i zajął 34. miejsce.

1.|Gregor Schlierenzauer|Austria|142,0 m|139,5 m|289,2 pkt.