Borussia Dortmund zremisowała z Arsenalem Londyn 1:1. W składzie mistrzów Niemiec zagrało trzech Polaków, w bramce "Kanonierów" wystąpił Wojciech Szczęsny. W hicie kolejki Barcelona zremisowała z AC Milan 2:2. Zespół APOEL Nikozja, który wyeliminował Wisłę Kraków ograł u siebie Zenit St. Petersburg.

Bramki na Camp Nou Milan zdobył w pierwszej i ostatniej minucie. Zaczął Alexandre Pato, który na początku meczu uciszył katalońską publiczność. Ta ożywiła się pod koniec pierwszej połowy, kiedy wyrównującego gola strzelił Pedro Rodriguez. Gdy na początku drugiej części prowadzenie Barcelonie dał David Villa, wszyscy myśleli, że kolejne bramki są kwestią czasu. Tymczasem Milan w ostatniej minucie wywalczył niespodziewany remis po bramce Thiago Silvy.

Remis padł również w Dortmundzie, gdzie spotkały się "polskie" zespoły. W podstawowym składzie Borussii pojawili się Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski, a w bramce Arsenalu stanął Wojciech Szczęsny. Na ławkach rezerwowych usiedli Jakub Błaszczykowski i Łukasz Fabiański. Polscy kibice liczyli przede wszystkim na pojedynki Lewandowskiego ze Szczęsnym. Jeszcze przed meczem bramkarz przyznał, że choć lubi Lewandowskiego, to żadnej bramki nie puści. I rzeczywiście Szczęsny nie dał się pokonać koledze z reprezentacji. Co więcej do przerwy to goście prowadzili, bo gola strzelił Robin van Persie. Borussia nie grała źle, ale nie potrafiła wykończyć akcji. Zrobiła to dopiero w 88. minucie, kiedy bramkę na wagę remisu zdobył Ivan Perisic.

Ciekawie było także na innych stadionach. Chelsea Londyn długo męczyła się z Bayerem Leverkusen, ale udało się jej wygrać 2:0 po bramkach Davida Luiza i Juana Maty. Zwyciężyło również FC Porto, które wygrało z Szachtarem 2:1. Najpierw prowadzili goście po bramce Luiza Adriano. Jeszcze przed przerwą wyrównał Hulk, a gola na wagę zwycięstwa strzelił w drugiej połowie Kleber. Ukraińcy kończyli mecz w dziewiątkę, bo dwóch piłkarzy dostało czerwone kartki. Bramki nie padły w Belgii, gdzie Genk zremisował z Valencią. APOEL Nikozja, który w walce o Ligę Mistrzów wyeliminował Wisłę Kraków, w pierwszym meczu wygrał 2:1 z Zenitem Sankt Petersburg. Olympique Marsylia wygrał w Pireusie z Olympiakosem 1:0, a Viktoria Pilzno zremisowała z BATE Borysów 1:1.