FC Liverpool został pierwszym finalistą tegorocznej piłkarskiej Ligi Mistrzów. W rozegranym na Anfield Road meczu zespół gospodarzy pokonał gości z Londynu 1-0.

Zdobywcą jedynej bramki był Luis Garcia. Gol padł już w czwartej minucie spotkania. Drużyna Chelsea wyraźnie nie mogła znaleźć sposobu na pokonanie dobrze zorganizowanej obrony i drugiej linii Liverpoolu. Bardzo dobry mecz rozegrał Jerzy Dudek.

Tłumy miłośników drużyny z Liverpoolu przez całe dziewięćdziesiąt minut dzielnie dopingowały gospodarzy. Wszyscy byli świadkami pasjonującego widowiska. Pierwsze półfinałowe spotkanie obu drużyn, rozegrane w Londynie, zakończyło się bezbramkowym remisem.

Dzisiejszy mecz może być niezwykle istotny dla przyszłej kariery Jerzego Dudka. Zespół z Liverpoolu za osiem milionów funtów zakupił bowiem nowego bramkarza, Jose Reinę, który może w przyszłości zastąpić Polaka w bramce. 22-letni bramkarz z Villarreal CF ma grać na Wyspach przynajmniej przez trzy lata.

Na brytyjskich portalach internetowych pojawiają się natomiast informacje, jakoby Jerzy Dudek miał wrócić do holenderskiego Feyenoordu Rotterdam. Trener Benitez nie będzie zatrzymywał Polaka, jeżeli pozyska Reinę - napisano w jednym z nich. Po dzisiejszym meczu opinie te mogą się zmienić.