W szlagierowym meczu II kolejki Ligi Mistrzów Real Madryt pokonał AS Romę 4:2. "Królewscy" przegrywali po 22 minutach 0:2, ale dzięki bardzo dobrej grze w drugiej połowie zdołali wygrać.

Obydwie drużyny przeżywają kryzys. Słabo spisują się w lidze, przegrały także pierwsze mecze w Lidze Mistrzów. Wcześniej mówiło się, że po tym meczu jedna z tych drużyna spadnie na samo dno – padło na drużynę z Rzymu, która mecze na własnym stadionie będzie musiała rozgrywać bez kibiców.

W drugim meczu tej grupy spotkali się zwycięzcy z pierwszej kolejki. Dynamo Kijów pokonało Bayer Leverkusen 4:2, a całe spotkanie w niemieckiej drużynie rozegrał Jacek Krzynówek. Bayer kończył mecz w dziesiątkę - w 83. minucie czerwoną kartkę dostał Ukrainiec Andrij Woronin (wcześniej zdobył bramkę).

Bohaterem piłkarskiego wtorku był Wayne'a Rooney'a, który w swoim debiucie w barwach Manchesteru United zdobył trzy bramki, a jego drużyna wygrała w Stambule z Fenerbahce 6:2. W drugim meczu grupy D Sparta Praga przegrała z Olympique Lyon 1:2.

W tabeli grupy A prowadzi Olympiakos Pireus, który pokonał zespół Jerzego Dudka FC Liverpool 1:0. Grecka drużyna strzeliła bramkę z rzutu wolnego. Pierwsze punkty zdobyło AS Monaco, po zwycięstwie z Deportivo La Coruna 2:0.

Zdecydowanymi liderami grupy C są Bayern Monachium i Juventus Turyn. Obydwa zespoły mają komplet punktów i nie straciły żadnej bramki. We wtorek Juventus pokonał Maccabi Tel Awiw 1:0, a Bayern rozgromił Ajax Amsterdam 4:0. Trzy bramki holenderskiemu zespołowi strzelił Holender Roy Makaay.