Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes) wygrał wyścig o Grand Prix Turcji. Tym samym zapewnił sobie siódmy w karierze tytuł mistrza świata Formuły 1. Równie często w cyklu triumfował jedynie Niemiec Michael Schumacher. Hamilton odniósł 94. zwycięstwo w karierze.

Drugie miejsce pod Stambułem zajął Meksykanin Sergio Perez (Racing Point), a trzecie - Niemiec Sebastian Vettel (Ferrari).

LEWIS HAMILTON IS A SEVEN TIME WORLD CHAMPION!#TurkishGP #F1 pic.twitter.com/gOGfeEZxp8

F115 listopada 2020

Hamilton WINS the Turkish Grand Prix!TOP TENHamiltonPerezVettelLeclercSainzVerstappenAlbonNorrisStrollRicciardo#TurkishGP #F1 pic.twitter.com/08SLGo4s7f

Po 14 z 17 rund Hamilton ma 307 punktów, a najlepszego z rywali - kolegę z Mercedesa Fina Valtteriego Bottasa - wyprzedza o 120. Do zdobycia w dwóch wyścigach w Bahrajnie i jednym w Abu Zabi pozostaje łącznie najwyżej 78 pkt.

DREAM THE IMPOSSIBLETo writing history. To making legends.#S7illRising pic.twitter.com/VsR8S3SwB6

Fin Kimi Raikkonen z Alfa Romeo zajął 15. miejsce, natomiast jego kolega ze sponsorowanego przez Orlen zespołu Włoch Antonio Giovinazzi nie ukończył rywalizacji.

Na liście zwycięzców jest także Robert Kubica. Polak wygrał jeden wyścig - w 2008 roku w Kanadzie. W tym sezonie jest kierowcą testowym Alfa Romeo Racing Orlen.

Klasyfikacja zwycięzców wyścigów GP (* - zaznaczono nadal aktywnych zawodników):

1. Lewis Hamilton (W. Brytania)* 94 (2007- )
2. Michael Schumacher (Niemcy) 91 (1991-2012)