Robert Lewandowski zdobył bramkę dla Borussii Dortmund w dziewiątym kolejnym meczu Bundesligi, w którym wystąpił. W 27. kolejce na listę strzelców wpisał się także Łukasz Piszczek. Mistrz kraju pokonał VfB Stuttgart 2:1.

Piszczek rozpoczął sobotnie spotkanie na ławce rezerwowych, ale w pierwszej połowie kontuzji doznał Marcel Schmelzer. Polak zmienił go w 24. minucie, a już chwilę później cieszył się z drugiego ligowego gola w tym sezonie. Reprezentacyjny obrońca trafił do siatki, przedłużając głową dośrodkowanie Marco Reusa, czym zmylił bramkarza rywali.

W drugiej połowie Borussia nadal kontrolowała wydarzenia na boisku, ale niespodziewanie w 69. minucie Rumun Alexandru Maxim zaskoczył zasłoniętego Romana Weidenfellera strzałem z bocznego sektora pola karnego.

Jednak obrońcy tytułu zadali decydujący cios w 82. minucie. Piszczek dośrodkował mocno po ziemi z prawej strony i znalazł w polu karnym Lewandowskiego, który z kilku metrów bez problemu skierował piłkę do siatki.

Lewandowski rozegrał cały mecz, natomiast w kadrze zabrakło kontuzjowanego Jakuba Błaszczykowskiego. Kapitan reprezentacji Polski doznał urazu tuż przed rozpoczęciem meczu eliminacji mistrzostw świata z San Marino (5:0).

Lewandowski ma na koncie już 20 trafień w tym sezonie i jest liderem klasyfikacji strzelców. Drugi jest zawodnik Bayeru Leverkusen Stefan Kiessling - 18, który w sobotę zdobył dwa gole w wygranym 4:1 spotkaniu z Fortuną Duesseldorf.