Legia Warszawa pokonała Rapid Bukareszt 3:1 w spotkaniu 4. kolejki piłkarskiej Ligi Europejskiej. Dwie bramki dla podopiecznych Macieja Skorży zdobył niezawodny Miroslav Radović. Dzięki wygranej Legia zapewniła sobie awans do 1/16 finału tych rozgrywek.

Lepiej spotkanie rozpoczęli goście, którzy szybko zepchnęli Legię do defensywy. W 26. minucie czerwoną kartkę ujrzał Dan Alexa. Podopieczni Macieja Skorży nie zdołali w pierwszej połowie pokonać Virgila Draghii, ale po przerwie skorzystali już z gry w przewadze.

W 54. minucie po raz pierwszy trafił Miroslav Radović, ale w 65. minucie wyrównał Filipe Teixeira. Strata gola nie podłamała legionistów i już trzy minuty później Radović dał im prowadzenie. W czwartej minucie doliczonego czasu wynik ustalił rezerwowy - Michał Kucharczyk.

Piłkarze PSV Eindhoven zremisowali z Hapoelem Tel Awiw 3:3 (1:2) w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej, co przypieczętowało awans Legii Warszawa.

Przed dwoma tygodniami Legia wygrała w Bukareszcie 1:0 po bramce Miroslava Radovica.

Legia Warszawa - Rapid Bukareszt 3:1

Bramki: 1:0 Radovic (54), 1:1 Teixeira (65), 2:1 Radovic (68), 3:1 Kucharczyk

Czerwona kartka: Rapid - Dan Alexa 26. (za drugą żółtą), Legia - Janusz Gol 80. (za drugą żółtą)

Sędzia: Stefan Johannesson

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Marcin Komorowski, Jakub Wawrzyniak - Maciej Rybus (86. Michał Kuczarczyk), Ariel Borysiuk, Ivica Vrdoljak, Miroslav Radovic (91. Rafał Wolski), Michał Żyro (63. Janusz Gol) - Danijel Ljuboja.