Musimy Polsce stawić czoła z wiarą w nasze siły, szczególnie po tym, jak oparliśmy się Anglikom w sobotę w pierwszej połowie meczu - mówią Irlandczycy z Ulsteru przed dzisiejszym meczem eliminacyjnym MŚ.

W sobotę Irlandia Płn. przegrała w Manchesterze 0:4 z Anglikami. Wszystkie bramki stracili w drugiej połowie. A dziś wieczorem na stadionie Legii Warszawa Irlandczycy zmierzą się z Polską.

Może uda nam się przywieźć z Polski jakieś bramki, jeśli sami nie pozwolimy sobie ich strzelić tak, jak w drugiej połowie w meczu z Anglikami. By tak się stało, musimy się wziąć w garść - powiedział kapitan Irlandczyków Aaron Hughes.

Tylko w razie zwycięstwa nad Polską, Irlandia Płn. może liczyć na to, że w sprzyjających warunkach do MŚ zakwalifikuje się po barażach. Trener Lawrie Sanchez nie chciał ujawniać jaką taktykę przyjmie.

W drugim meczu 6. grupy Anglia zagra z Azerbejdżanem. Michael Owen, napastnik Albionu, spodziewa się, że jego drużyna powtórzy sukces Polaków. Anglia i Polska zagrają na Old Trafford w październiku. W grupie 6. prowadzi Anglia z 13 punktami przed Polską z 12. Trzecie miejsce zajmuje Austria (8 punktów).