Włoch Diego Ulissi z ekipy Lampre-Merida wygrał po samotnym finiszu w miejscowości Praia a Mare w Kalabrii czwarty etap wyścigu kolarskiego Giro d'Italia. Różową koszulkę lidera ponownie wywalczył drugi na mecie Holender Tom Dumoulin (Giant).

Ulissi, który zaatakował 9 km przed metą na krótkim, stromym podjeździe, nie dał się dogonić pierwszej grupie pościgowej, powstałej z poszarpanego peletonu. Na "kresce" uzyskał pięć sekund przewagi nad finiszującym na czele tej grupy Dumoulinem. Rafał Majka (Tinkoff) zajął 12. miejsce.

Dumoulin odzyskał koszulkę lidera, którą po raz pierwszy zdobył w rozpoczynającej wyścig jeździe indywidualnej na czas w Apeldoorn. W klasyfikacji generalnej wyprzedza o 20 sekund Luksemburczyka Boba Jungelsa (Etixx-Quick Step) oraz Ulissiego. Majka awansował z 39. na 13. pozycję, tracąc do prowadzącego Holendra 45 sekund.

W 25-osobowej czołówce razem z Dumoulinem i Majką przyjechali także inni faworyci wyścigu: Włoch Vincenzo Nibali, Hiszpanie Alejandro Valverde i Mikel Landa, Rosjanin Ilnur Zakarin oraz Kolumbijczyk Rigoberto Uran.

W środę piąty etap, prowadzący z Praia a Mare do Benewentu (233 km), powinien odpowiadać klasycznym sprinterom.