Polska przegrała z Brazylią w meczu półfinałowym Ligi Światowej 1:3 (23:25, 25:23, 21:25, 23:25). W finale rozgrywek „Canarinhos” zmierzą się z Rosjanami. Polacy zagrają z USA w meczu o trzecie miejsce.

Pierwszy set sobotniego meczu półfinałowego rozpoczął się pomyślnie dla Polaków. „Biało-czerwoni” mieli nawet przewagę 15:13. Jednak później „Canarinhos” zaczęli odrabiać straty i doprowadzili do remisu 23:23. Ostatecznie Polacy przegrali pierwszą partię 23:25.

W drugiej odsłonie to podopieczni Raula Lozano dyktowali warunki gry. Opłaciło się, ponieważ rywale popełniali bardzo dużo błędów. Polacy wygrali drugiego seta 25:23.

W trzeciej części spotkania na parkiecie „rządzili” Brazylijczycy. „Canarinhos” skutecznie rozbili polskich siatkarzy dobrą zagrywką. Polacy przegrali tego seta 21:25.

Rywale dominowali na parkiecie także w czwartym secie. Polakom mimo wielu prób nie udało się znaleźć skutecznego sposobu na Brazylijczyków. „Biało-czerwoni” przegrali tę partię 23:25 i cały mecz 1:3.

Polska:

Winiarski, Pliński, Zagumny, Wlazły, Kadziewicz, Świderski, Gacek (libero) oraz Gruszka, Grzyb, Żygadło, Szymański, Bąkiewicz

Brazylia:

Giba, Andre, Gustavo, Rodrigo, Ricardo, Dante, Sergio (libero) oraz Marcelo, Heller Andre, Murilo, Anderson

W niedzielę o godz. 17.00 w meczu o trzecie miejsce „biało-czerwoni” zmierzą się z Amerykanami. Mecz finałowy rozpocznie się o godz. 20. „Canarinhos” zmierzą się w nim z Rosjanami, którzy w półfinale pokonali USA 3:1.

Sobotnia przegrana to pierwsza porażka gospodarzy finałowego turnieju w Lidze Światowej w 2007 r. Zespół trenerów Raula Lozano i Alojzego Świderka odniósł dwanaście zwycięstw w fazie grupowej oraz dwa w Katowicach. To także pierwsza porażka polskiego zespołu od finału mistrzostw świata w grudniu 2006 r. Wówczas przegrał on 0:3 z Brazylią.

Polska po raz drugi w historii swoich startów w Lidze Światowej, od 1998 r., awansowała do turnieju finałowego rozgrywek. W 2005 r. w Belgradzie „biało-czerwoni” zajęli czwarte miejsce. Brazylijczycy wygrywają LŚ od 2003 r.