Inter Mediolan przegrał na własnym stadionie z FC Schalke 04 Gelsenkirchen 2:5 (2:2) w 1/4 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Obrońcy trofeum dwukrotnie prowadzili, ale w drugiej połowie do bramki trafiali jedynie gracze gości. Niemal pewny awansu może być za to Real Madryt, który pokonał na Santiago Bernabeu Tottenham aż 4:0 (1:0). Mecze rewanżowe odbędą się za tydzień.

Gracze Interu Mediolan już w pierwszej minucie objęli prowadzenie. Niewiarygodnym uderzeniem z woleja, z połowy boiska, popisał się Dejan Stanković. Piłka trafiła tuż pod poprzeczkę. W 17. minucie goście zdołali doprowadzić do wyrównania. W ogromnym zamieszaniu po rzucie rożnym piłkę do siatki skierował Matip, który znalazł lukę między nogami obrońców Interu.

Kilka minut później celne trafienie zanotował Diego Milito, wyprowadzając Inter na prowadzenie (2:1). Kiedy wydawało się, że wynik nie ulegnie zmianie, na pięć minut przed końcem spotkania do wyrównania doprowadził Edu (2:2).

Druga połowa to koncertowa gra niemieckiego zespołu. Jefferson Farfan świetnie zagrał do wbiegającego w pole karne Raula. Hiszpański napastnik nic nie robił sobie z asysty obrońcy i strzelił obok Julio Cesara (2:3). Chwilę później piłkę do własnej bramki posłał Ranocchia, który niefortunnie przeciął podanie (2:4). Gospodarze w niczym nie przypominali zespołu z pierwszej odsłony spotkania. Inter nie miał pomysłu, jak zaatakować rywali. Kibiców zgromadzonych na Stadio Giuseppe Meazza uciszył w 75. minucie Edu, który przypieczętował spektakularne zwycięstwo swojego zespołu (2:5).

Real jedną nogą w półfinale

Lepszego początku spotkania zgromadzeni na Santiago Bernabeu kibice nie mogli sobie wymarzyć. W czwartej minucie podopiecznym Jose Mourinho prowadzenie dał Emmanuel Adebayor. Od piętnastej minuty gracze przyjezdnych grali w "10", bo czerwoną kartkę obejrzał Crouch. Adebayor dwanaście minut po rozpoczęciu drugiej odsłony podwyższył na 2:0. W końcówce spotkania szanse Tottenhamu pogrzebali Di Maria i Cristiano Ronaldo, ustalając wynik na 4:0 (1:1).

W środę Chelsea Londyn zmierzy się z Manchesterem United, a FC Barcelona z Szachtarem Donieck.

Gracze Realu Madryt mogą być niemal pewni awansu
Inter Mediolan upokorzony na Stadio Giuseppe Meazza

Mecze 1/4 finału:

Inter Mediolan - Schalke 04 Gelsenkirchen 2:5 (2:2)

Bramki: 1:0 Dejan Stankovic (1), 1:1 Joël Matip (17), 2:1 Diego Milito (34), 2:2 Edu (40), 2:3 Raul (53), 2:4 Ranocchia (bramka samobójcza - 57), 2:4 Edu (75)

Real Madryt - Tottenham Hotspur 4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Emmanuel Adebayor (5), 2:0 Emmanuel Adebayor (57), 3:0 Angel Di Maria (72), 4:0 Cristiano Ronald (87)