Polscy łyżwiarze szybcy zajęli ostatnie, ósme miejsce w biegu drużynowym podczas rozgrywanych w Kołomnie mistrzostw świata na dystansach. Rok temu Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański wywalczyli brązowy medali igrzysk olimpijskich w Soczi.

Biało-czerwoni startowali w składzie: mistrz olimpijski z Soczi (2014) na 1500 m Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański.

Wcześniej reprezentanci Polski zrezygnowali z udziału w rywalizacji na dystansie 1500 m, bowiem postanowili skoncentrować się na "drużynówce". Liczyli, że tak jak trzy lata temu w Soczi - znów zdobędą medal mistrzostw świata.

Polscy panczeniści rywalizowali w ostatniej parze z Koreańczykami, więc znali wyniki rywali. Od początku klasyfikowani byli na ósmej lokacie, tylko jeden międzyczas wskazywał na siódmą pozycję, a więc dużo poniżej oczekiwań. Ostatecznie podopieczni trenera Wiesława Kmiecika zajęli ostatnie miejsce. Do zwycięzców Holendrów, którzy wywalczyli złoto już po raz ósmy, stracili 7,76 s.