Piłkarska reprezentacja Polski wygrała z Węgrami 2:1 (1:0) w towarzyskim meczu, który odbył się w Poznaniu. Bramki dla biało-czerwonych padły do strzałach Pawła Brożka i samobójczym Vilmosa Vanczaka w 86. minucie spotkania.

Podopieczni Franciszka Smudy bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie i już w pierwszych pięciu minutach stworzyli sobie dwie obiecujące sytuację. W pierwszej Jakub Błaszczykowski uderzył jednak obok bramki, a Adrian Mierzejewski trafił w boczną siatkę. Pomocnik Trabzonsporu dobrą okazję miał także w 24. minucie, ale jego mocne uderzenie z rzutu wolnego bardzo dobrze obronił węgierski bramkarz. Dużo więcej problemów miał ze strzałem Mierzejewskiego w 37. minucie i po niepewnej interwencji Paweł Brożek z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki.

Drugą część spotkania Polacy rozpoczęli podobnie do pierwszej i już w pierwszych minutach stworzyli sobie dwie dogodne okazje, ale najpierw strzał Mierzejewskiego z 11. metrów znakomicie wybronił bramkarz, a chwilę później były gracz Polonii Warszawa uderzył nad poprzeczką. W dalszej części meczu biało-czerwoni nieco zwolnili i obudziła ich dopiero wyrównujące trafienie Tamasa Priskina w 77. minucie. Zwycięska bramka dla polskiego zespołu padła w 86. minucie spotkania, kiedy po dośrodkowaniu Jakuba Błaszczykowskiego Vilmos Vanczak skierował piłkę do własnej bramki.

Na wtorkowy mecz sprzedano tylko 7 tysięcy wejściówek.

Równo rok temu polscy piłkarze na Stadionie Miejskim zagrali towarzyskie spotkanie z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Na trybunach zasiadł komplet - ok. 42 tysiące kibiców. Przesadzili z cenami - mówili kibice reprezentacji Polski.

Polska - Węgry 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Paweł Brożek (37), 1:1 Priskin (78), 2:1 Vanczak (86 - bramka samobójcza)

Polska: Łukasz Fabiański - Grzegorz Wojtkowiak, Marcin Wasilewski, Arkadiusz Głowacki, Marcin Komorowski - Jakub Błaszczykowski, Adam Matuszczyk, Dariusz Dudka, Adrian Mierzejewski, Maciej Rybus - Paweł Brożek.

Węgry: Adam Bogdan - József Varga, Vilmos Vanczak, Roland Juhasz, Tamas Priskin, Zsolt Laczko, Balazs Dzsudzsak, Daniel Tozser, Gyorgy Sandor, Zoltan Gera, Vladimir Koman Jr..