Najlepsza polska tenisistka zgodnie z planem wygrała swój pierwszy mecz na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Agnieszka Radwańska pokonała zawodniczkę z Tajwanu Yung-Jan Chan 2:0 (6:1, 7:6).

Po pierwszym secie wygranym szybko i łatwo, wydawało się, że mecz będzie dla Polki łatwy i przyjemny. Ale w drugim secie Chinka z Tajwanu zagrała nadzwyczaj dobrze, prowadziła już 5:1. Na szczęście Radwańska zmobilizowała się i po fantastycznym pościgu ostatecznie wygrała 7:6. Kolejną rywalką Polki będzie reprezentantka Włoch, Francesca Schiavone.

Z turniejem pożegnała się wczoraj druga Polka. W swoim debiucie na igrzyskach 22-letnia Marta Domachowska przegrała 3:6, 4:6 z Bułgarką Cwetaną Pironkową (w drugim secie przegrywała już 1:5). Domachowską czeka w Pekinie jeszcze występ deblowy, w parze z Radwańską, a rozpoczną go w poniedziałek od pojedynku z ukraińskimi siostrami Alioną i Kateryną Bondarenko, parą numer sześć w drabince turniejowej.