Dziesięć turniejów składać się będzie w sezonie 2020 na cykl Grand Prix. Walka o tytuł indywidualnego mistrza świata w jeździe na żużlu rozpocznie się i zakończy w Polsce. Nowym miejscem jednej z rund jest rosyjskie Togliatti. Organizatorzy cyklu GP poinformowali wcześniej, jakie zmiany w punktacji i kwalifikacjach czekają zawodników od nowego sezonu, a w niedzielę ogłosili kalendarz.

Do grona organizatorów postanowiono włączyć Rosję. Jeden z przyszłorocznych turniejów odbędzie się w Togliatti, gdzie w ubiegłym sezonie rozegrano finał drużynowych MŚ w nowej formule i pod nową nazwą "Speedway of Nations".

Jak będzie wyglądał nowy sezon?

Cykl Grand Prix w sezonie 2020 liczył będzie ponownie 10 rund, z których trzy rozegrane zostaną w Polsce. Inauguracja po raz kolejny odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie, tym razem 16 maja. Potem żużlowcy przeniosą się to niemieckiego Teterow (30 maja).

Dalej walka o miano najlepszego żużlowca globu przeniesie się do Pragi (13 czerwca). Pierwszy raz Grand Prix Czech odbyła się w 1997 roku.

TU ZNAJDZIESZ KALENDARZ IMPREZ

Kolejnymi arenami będą Cardiff (18 lipca) i szwedzkie Hallstavik (25 lipca), a 1 sierpnia żużlowcy pojawią się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, gdzie w  2019 roku zwyciężył późniejszy indywidualny mistrz świata Bartosz Zmarzlik.

Sierpień będzie obfitował w walkę o indywidualne trofeum, bo w tym miesiącu odbędą się jeszcze dwie rundy: GP Skandynawii w Malilli (15.8) oraz w Togliatti (29.8). Przedostatnia runda to wrześniowe duńskie Vojens (12.9), a cykl zamknie ponownie toruńska Motoarena 3 października.

Cykl GP w formie co najmniej kilku rund, na początku było ich sześć, odbywa się od 1995 roku, a więc w 2020 roku będzie to jego 26. edycja.