Wiceliderka światowego rankingu tenisistek Rosjanka Maria Szarapowa wycofała się z turnieju tenisowego WTA Tour w amerykańskim Stanford. Powodem tej decyzji jest uraz lewego biodra, z którym zmagała się już w trakcie wielkoszlemowego Wimbledonu.

Szarapowa niespodziewanie odpadła w drugiej rundzie londyńskich zawodów, po porażce z Portugalką Michelle Larcher de Brito 3:6, 4:6. Kilka dni temu Rosjanka ogłosiła, że jej nowym trenerem będzie słynny przed laty amerykański zawodnik Jimmy Connors.

61-latek był jednym z najlepszych tenisistów świata w latach 70. i na początku 80. W lipcu 1974 roku awansował na pozycję lidera rankingu ATP World Tour i zajmował pierwsze miejsce przez kolejne 160 tygodni. Od 1974 do 1983 roku był stale w czołowej trójce najlepszych tenisistów świata.  Z turniejów wielkoszlemowych nie udało mu się wygrać tylko French Open.

W rankingu światowym Szarapowa zajmuje drugie miejsce, ze Sereną Williams (USA). Agnieszka Radwańska jest czwarta. Wyprzedza ją Białorusinka Wiktoria Azarenka.