"France Football" organizator plebiscytu Złota Piłka, opublikował nazwiska piłkarzy, którzy zajęli w tym roku miejsca od 11. Do 30. W tej grupie nie ma Roberta Lewandowskiego, co oznacza, że znalazł się w pierwszej dziesiątce.

Publikacja "France Football" nie potwierdziła wcześniejszych doniesień medialnych, zgodnie z którymi Robert Lewandowski miał znaleźć się za pierwszą dziesiątka nominowanych do Złotej Piłki 2019. 

Forma Lewandowskiego została jednak doceniona przez głosujących w plebiscycie i zostanie jego nazwisko zostanie ogłoszone podczas uroczystej gali w Paryżu. Jak przypomina Onet: w zeszłym roku polski piłkarz znalazł się poza listą nominowanych.

W polskich kibicach odżyły więc nadzieje, że nie spełnią się również przewidywania, zgodnie z którymi tegoroczna nagroda ma trafić do Leo Messiego. O tym, że Złota Piłka po raz szósty trafi do zawodnika Barcelony poinformował kilka dni temu hiszpański dziennik "Mundo Deportivo".

Zgodnie z jego doniesieniami w Hiszpanii miała pojawić się francuska delegacja, która przekazała Messiemu informacje o zdobyciu statuetki.