Piłkarze Zenitu St. Petersburg pokonali FC Porto 3:1 w pierwszym środowym meczu Ligi Mistrzów. Goście kończyli mecz w "dziesiątkę". Czerwoną kartkę zobaczył Fucile.

To gospodarze lepiej zaczęli spotkanie. Piłkarze Zenitu atakowali odważniej i agresywniej. Pierwszą bramkę zdobyli jednak Portugalczycy. W 10. minucie Hulk podał do Rodrigueza, a ten tylko dopełnił formalności.

Po 20 minutach był już remis. Po dośrodkowaniu z prawej strony bramkarz Porto wybił piłkę wprost pod nogi Szyrokowa, który zdobył bramkę dla swojej drużyny. Do końca pierwszej połowy przeważali Rosjanie, którym tuż przed przerwą zadanie ułatwił zawodnik Porto - Fucile. Zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić murawę, osłabiając swój zespół.

Po zmianie stron dalej dominowali piłkarze z Petersburga. Kilka razy próbował Kerżakow, ale był wyjątkowo nieskuteczny. Co innego - Szyrokow, który w 63. minucie meczu zdobył swoją drugą bramkę, dając prowadzenie ekipie gospodarzy. Portugalczycy starali się wyrównać, ale w 72. minucie nadziali się na kontrę gospodarzy - Kerżakow podał do Danny'ego, który ustalił wynik spotkania na 3:1 dla Zenitu.