Zagłębie Sosnowiec będzie ściśle współpracować z Legią Warszawa. Oba kluby poinformowały oficjalnie o podpisaniu listu intencyjnego w tej sprawie.

Michał Żewłakow rozwiał plotki, które krążyły w środowisku piłkarskim o tym, że Legia chce przejąć klub z Sosnowca. Zależy nam na tym, żeby Zagłębie pozostało przy swojej tożsamości. Zdajemy sobie sprawę, że klub Zagłębie Sosnowiec nie tylko w samym mieście w Sosnowcu, czy tutaj na Zagłębiu jest marką samą w sobie. Chcielibyśmy w jakiś sposób udostępnić swoje możliwości, swoją filozofię, swoje techniki, czy swoją metodykę tak, żeby ta ranga stale rosła - zapewnia Żewłakow.

Współpraca ma być długofalowa tak, by oba kluby na tym zyskały, ale w pierwszej fazie na korzyści może liczyć przede wszystkim Zagłębie.

Według Żewłakowa, do tej pory nie było w polskiej piłce przykładu podobnej współpracy. Wydaje mi się, że jest to projekt na dużą skalę i na długie lata. Na bazie swoich doświadczeń, czyli tworzenia swojej akademii prowadzenia drużyny, która ostatnio zdobyła i puchar i mistrzostwo Polski, to wydaje mi się, że jesteśmy partnerem, który może dużo zaoferować - powiedział.

Tak naprawdę największy nacisk we współpracy obu klubów będzie położony na szkolenie młodych piłkarzy, przede wszystkim w grupie wiekowej 6-12 lat. Mamy dzieci w najlepszym wieku rozwojowym, które można bardzo dużo nauczyć. 1 lipca będzie już z nami koordynator, który ma duże doświadczenie w pracy z młodzieżą. Na stałe będzie także koordynator z Warszawy, trener z Legii, który będzie dbał nie tylko o sprawne wdrażanie tego systemu, ale również o kontrolę nad tym czy to wszystko dobrze działa, a także te standardy, które narzucimy, także w kwestii wychowania - zapewnia Ernest Waś, dyrektor Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa

Nabór do piłkarskiej drużyny dla dzieci ruszy we wrześniu.