Mistrz olimpijski i świata na 100 i 200 metrów Usain Bolt wystartuje 29 lipca w mityngu Diamentowej Ligi w Sztokholmie. Za przebiegnięcie 200 m otrzyma 2 mln koron (830 tys. zł). W stolicy Szwecji sprinterowi z Jamajki nie udało się jeszcze odnieść zwycięstwa.

Rok temu Bolt przegrał niespodziewanie na 100 m z Amerykaninem Tysonem Gayem, a w 2008 roku z rodakiem Asafą Powellem. Po porażce z Gayem nie stawił się na wspólnej konferencji prasowej i nieoczekiwanie zwołał swoją w innej części Stadionu Olimpijskiego.

Ten obiekt jest chyba dla niego nieco traumatyczny. Nie wiem czy jest inny na świecie, na którym Bolt przegrał dwa razy z rzędu. Ale przysłowie powiada... do trzech razy sztuka - powiedział dyrektor mityngu DN Galan Rajne Soederberg, ujawniając też wysokość honorarium.

Za start w Oslo Bolt także otrzymał 830 tys. złotych. Wydatek jednak się opłacił, ponieważ wszystkie bilety rozeszły się w kilka godzin - wspomniał dyrektor Bislett Games Steinar Hoen.

Organizatorzy DN Galan liczą również na sprzedaż wszystkich wejściówek. Na mieście pojawiły się już plakaty z wizerunkiem sprintera i jego zapowiedzią "I Am Back".