Do poważnego wypadku doszło podczas Motorowodnych Mistrzostw Świata w klasie OSY-400, które odbywają się na Jeziorze Miejskim w Chodzieży w województwie wielkopolskim. W trzecim wyścigu doszło do wypadku z udziałem Estończyka Raivo Peetsmana i Amerykanina Michaela Akerstroma. Ciężko ranny Estończyk trafił do szpitala.

W trakcie jednego z wyścigów Motorowodnych Mistrzostw Świata doszło do zderzenia dwóch łodzi. Zawodnik z Estonii został poważnie ranny i znalazł się w wodzie.

Został wyłowiony przez ratowników i zabrany przez karetkę do szpitala w Chodzieży. Jest na oddziale intensywnej terapii, ale jego stan jest stabilny. Policja wyjaśnia okoliczności tego wypadku.

Warunki pogodowe nie miały tutaj żadnego wpływu na to zdarzenie. Do wypadku doszło też w miejscu stosunkowo bezpiecznym. Łódź ratunkowa pojawiła się cztery sekundy po zderzeniu łodzi - powiedział na konferencji prasowej komandor zawodów Remigiusz Nowak.

Jury po konsultacji z zawodnikami postanowiło przerwać zawody i zaliczyć wyniki uzyskane we wcześniejszych dwóch sobotnich wyścigach. Oba wygrał Estończyk Rasmus Haugasmagi, który tym samym obronił tytuł wywalczony przed rokiem.

W MŚ wystartowało 26 zawodników z 11 krajów, najlepszy z Polaków - Cezary Strumnik zajął szóste miejsce. Na prośbę uczestników, zrezygnowano również z przeprowadzenia uroczystej ceremonii wręczania nagród.

(j.)