Wisła Kraków ukarana za derbową oprawę z symbolicznymi grobami fanów Cracovii

Środa, 16 sierpnia 2017 (18:00)

​Komisja Ligi Ekstraklasy SA ukarała Wisłę Kraków za oprawę zaprezentowaną podczas sobotniego piłkarskiego meczu z Cracovią, który Wisła wygrała 2:1. Na najbliższe spotkanie z Lechią Gdańsk 26 sierpnia nie będą mogły wejść osoby, które podczas derbów siedziały w sektorze C.

To właśnie na tym sektorze zaprezentowano oprawę, której treść przedstawiała symboliczne groby zamordowanych w chuligańskich porachunkach fanów Cracovii. Na transparencie znajdował się także napis: "Boże, miej litość nad naszymi wrogami, bo jak widzisz, my jej nie mamy". Oglądający wówczas spotkanie z sektora C, a było ich około 5 tysięcy, nie będą mogli teraz wejść na stadion.

Oprawa, niezależenie od pomysłu i oceny, zawierała niedopuszczalny przekaz. Rozumiemy, że nie wszyscy kibice Wisły by się pod nim podpisali. Uważamy, że nasza reakcja powinna skupić się na tych, którzy posłużyli się tą oprawą. W związku z tym postanowiliśmy ukarać odpowiedzialne za nią osoby - powiedział cytowany na stronie Ekstraklasy SA przewodniczący Komisji Ligi Zbigniew Mrowiec.

Ponadto Wisła musi zapłacić karę finansową w wysokości 15 tysięcy złotych.

W związku z charakterem zaprezentowanej oprawy klub liczył się z możliwością kary. We władzach klubu nie ma akceptacji zachowań nawołujących do nienawiści - powiedziała PAP rzecznik prasowy Wisły Olga Tabor-Leszko.

(az)

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport

RMF24-PAP