Wisła Kraków bez trenera. Dymisja Probierza przyjęta

Wtorek, 2 października 2012 (14:19)

Michał Probierz na spotkaniu z zarządem Wisły Kraków podtrzymał swoją decyzję o rezygnacji z prowadzenia drużyny piłkarskiej. "Umowę rozwiązano za porozumieniem stron" - poinformował rzecznik klubu, Adrian Ochalik. Dymisję Probierz złożył wczoraj, po porażce krakowskiego klubu w meczu z Piastem Gliwice.

Nie wiadomo, kto zastąpi Michała Probierza na stanowisku trenera Wisły. Nie ma takiej sytuacji, że klub ma przygotowanych pięciu kandydatów cały czas gotowych i czekających, bo byłoby to nie fair wobec trenera Probierza - powiedział naszemu reporterowi Adrian Ochalik, rzecznik Wisły Kraków. Podkreślił także, że informacja o tym, kto poprowadzi drużynę w piątkowym meczu z Legią Warszawa, pojawi się niebawem. 

Nieoficjalnie mówi się, że na giełdzie nazwisk pojawiają się Orest Lenczyk i Franciszek Smuda.

"Jestem ambitnym trenerem"


Szkoleniowiec krakowskiego klubu złożył dymisję wczoraj. Jego decyzja zapadła po tym, jak Wisła przegrała mecz z Piastem Gliwice, który dzięki zwycięstwu awansował na 3 miejsce w tabeli.

Są takie momenty w życiu kiedy trzeba mieć charakter i jaja, a nam tego dziś zabrakło. Dziękuję prezesowi Bogusławowi Cupiałowi i radzie nadzorczej za okazane zaufanie. Po sześciu kolejkach mamy na koncie trzy porażki. Mnie to bardzo boli, jestem ambitnym trenerem i w tej sytuacji podaję się do dymisji. Wisła jest dla mnie wielkim klubem i praca tu była wielką przyjemnością
- powiedział Probierz.

Probierz został trenerem Wisły 1 marca 2012. Zastąpił na tym stanowisku Kazimierza Moskala. Kontrakt podpisał na półtora roku z opcją jego przedłużenia. W przeszłości był szkoleniowcem m.in. ŁKS Łódź i Jagiellonii Białystok, a przed Wisłą - greckiego Arisu Saloniki.

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport

Maciej Grzyb

RMF FM/PAP