​Williams złożył propozycję Kubicy? Czekamy na oficjalny komunikat

Czwartek, 2 listopada 2017 (14:05)

Robert Kubica jest coraz bliżej powrotu do Formuły 1. Tym razem brazylijska dziennikarka Julianne Cerasoli twierdzi, że Polak otrzymał ofertę kontraktu od zespołu Williamsa.

Brazylijczycy są coraz bardziej sfrustrowani i z niecierpliwością czekają na decyzję Williamsa odnośnie przyszłości Felipe Massy - jedynego reprezentanta Canarinhos w Formule1. Rozeznana w temacie dziennikarka Julianne Cerasoli napisała, że były wicemistrz świata pogodził się z odejściem z brytyjskiego teamu. 

"Zespół ma inne plany na przyszłość. Złożył wstępną ofertę Kubicy. Chce także kolejnych testów dla Polaka, tym razem na torze w Abu Zabi. Jego kandydatura jest atrakcyjna m.in. dlatego, że wniesie ze sobą do drużyny nowych sponsorów" - czytamy. Jeśli te informacje się potwierdzą, Polak o miejsce w Williamsie będzie walczył z Rosjaninem Daniiłem Kwiatem, który ma wsparcie oligarchów z Rosji. On już w Austin wiedział, że nie pozostanie w Red Bullu. Dlatego zapukał do drzwi Williamsa i McLarena, gdzie mógłby zostać kierowcą rezerwowym - zdradza Cerasoli.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Williams szuka kierowcę, który przyciągnie sponsorów, ponieważ w ekipa z Wysp Brytyjskim w przyszłym roku zespół otrzyma mniejszą dotację od Lawrence'a Strolla (ojca Lance'a, bo takie są zapisy kontraktu pomiędzy stronami). Williams nie otrzyma już też pieniędzy od Mercedesa, jak to miało miejsce w zeszłym roku, gdy otrzymał rekompensatę za transfer Valtteriego Bottasa. Ponadto kończą się dwie umowy sponsorskie ważne dla brytyjskiej ekipy.

Na oficjalne stanowisko teamu Williams w tej sprawie kibice będą musieli poczekać jeszcze kilka dni. Wiadomo jednak, że decyzja nie zapadnie przed Grand Prix Brazylii.

(az)

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport