​Wiemy, jak będą wyglądały medale zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczang

Czwartek, 21 września 2017 (07:42)

Komitet organizacyjny igrzysk olimpijskich w Pjongchang przedstawił wzory medali, o które w lutym powalczą sportowcy. To bardzo prosty, wręcz ascetyczny wzór, pozbawiony dekoracyjnych elementów. Na medalu znajdą się tylko proste, najważniejsze informacje. Wszystko oczywiście przepełnione jest symboliką związaną z Koreą Południową.

Biorąc po uwagę medale z zimowych igrzysk z ostatnich kilkunastu lat, to te z Korei Południowej najbardziej przypominają wzór z Vancouver z 2010 roku i są pozbawione jakichkolwiek ozdobników. Jedynie faktura powoduje, że nie mamy do czynienia z prostym, jednolitym kołem. Na awersie znajdziemy jedynie pięć kół olimpijskich. Rewers to logo igrzysk oraz zgodnie z kilkudziesięcioletnią tradycją nazwa dyscypliny i konkurencji, w której dany medal przyznano.

Na boku medalu znajdziemy napis w alfabecie koreańskim: "Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang". Każdy medal będzie miał także niebieską szarfę, która ma być symbolem tradycyjnych koreańskich strojów. Do medalu dołączone będzie także drewniany futerał. Podobnie jak medal będzie okrągły.

Warto porównać ten wzór z medalami, jakie przygotowano w 1988 roku na letnie Igrzyska Olimpijskie w Seulu. Wtedy Koreańczycy postawili na przepych. Na medalu mogliśmy znaleźć liczne odniesienia do historii igrzysk. Tym razem wzór jest bardzo spokojny. 

Przyszłoroczne igrzyska rozpoczną się 9 lutego i potrwają nieco ponad dwa tygodnie.

(az)

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport

Patryk Serwański