Wielkie gwiazdy mogą wrócić do Mikołajek - Rajd Polski znów z ME

Poniedziałek, 5 listopada 2012 (22:05)

70. Rajd Polski znalazł się w prowizorycznym kalendarzu mistrzostw Europy na sezon 2013 przygotowanym przez nowego promotora cyklu - Eurosport Events. W sumie zaplanowano trzynaście eliminacji, impreza w rejonie Mikołajek ma się odbyć w terminie 27-29 września.

Wstępny kalendarz został przesłany do komisji rajdowej FIA. Z trzynastu zaplanowanych eliminacji dwie będą zimowe, siedem asfaltowych i cztery - w tym Rajd Polski - szutrowe. Przy ustalaniu kalendarza pod uwagę brano 21 rajdów. Dwie szutrowe imprezy zaplanowane na lipiec, których ostatecznej lokalizacji jeszcze nie ustalono, będą zatwierdzone po negocjacjach z organizatorami w Bułgarii, Rumunii, San Marino i Turcji.

Dla świata rajdów to będzie sezon pełny nowości. Duże zmiany zajdą nie tylko w WRC, w których znikną dotychczasowe klasy PWRC i SWRC. Podobnie jak cykl mistrzostw świata, europejski czempionat zyskał nowego promotora, którym jest Eurosport Events. Oznacza to, że w rajdowych kalendarzach nie będzie już imprez zaliczanych do IRC, bo te rozgrywki będą dołączone do Mistrzostw Europy, które mają odzyskać dawny blask i ponownie przyciągnąć do rywalizacji wielkie nazwiska.

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport

Maciej Jermakow

RMF FM/PAP