Piłkarska reprezntacja Polski w czasie zbliżających się mistrzostw Europy będzie mieszkała w Sopocie. PZPN potwierdził, że biało-czerwoni będą latać na mecze z naszego kraju.

Nasza reprezentacja zjawi się w Sopocie 9 czerwca. Polski Związek Piłki Nożnej zrezygnował z bazy w Dublinie po tym, jak stolica Irlandii straciła status miasta gospodarza Euro. 

Biało-czerwoni polecą na mecze fazy grupowej do Petersburga i Sewilli z lotnika w Gdańsku. Trenować będą na stadionie Lechii. Łowcy autografów nie będa mieli szansy, żeby spotkać się z zawodnikami.

Hotel bierzemy na wyłączność. Nikogo nie będzie postronnego w hotelu, hotel będzie ogrodzony, nie będzie do niego dostępu z uwagi na obostrzenia związane z pandemią - mówi rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski. 

Niewykluczonej jednak, że na jednym lub dwóch treningach reprezentacji będą mogli pojawić się kibice. Ustalenia w tej sprawie trwają. 

Największa w Europie piłkarska impreza z udziałem drużyn narodowych miała odbyć się w 12 miastach z 12 krajów w 2020 roku, lecz z powodu pandemii Covid-19 została przełożona o rok.

Inauguracja ma nastąpić 11 czerwca w Rzymie, gdy w spotkaniu grupy A Włochy zmierzą się z Turcją. Finał zaplanowano na 11 lipca w Londynie.