Sebastian Vettel z Red-Bull Renault wygrał wyścig Formuły 1 o Grand Prix Singapuru, 14. eliminację mistrzostw świata. Drugi linię mety minął Jenson Button z McLaren-Mercedes. Na najniższym stopniu podium stanął Australijczyk Mark Webber.

Niemiecki kierowca musi zdobyć jeszcze jeden punkt, aby zapewnić sobie tytuł mistrza świata.

Jenson Button z McLaren-Mercedes ma jeszcze teoretyczne szanse na wyprzedzenie Vettela w klasyfikacji MŚ (jeśli wygra ostatnie pięć wyścigów, a Niemiec nie zdobędzie w nich ani jednego punktu).

W Singapurze Vettel, już po raz 11. w sezonie, ruszył na trasę z pole position i prowadził od startu do mety. W końcówce nie bez trudu utrzymał się na pierwszej pozycji, bowiem Button za wszelką cenę chciał go dogonić. Ostatecznie finiszował 1,7 sekundy za zwycięzcą.

Brytyjczyk był trzeci w sobotnich kwalifikacjach, ale tuż po zapaleniu zielonego światła pomknął za liderem MŚ, zostawiając w tyle ruszającego z pierwszej linii Webbera. Australijczyk tradycyjnie zaspał trochę na starcie i znalazł się na czwartej pozycji. Przy okazji zablokował Hamiltona, który spadł z czwartej lokaty na siódmą, a chwilę później na ósmą.

To był jednak zaledwie początek problemów Hamiltona. Na 12. okrążeniu, zaledwie rundę po zmianie opon, roztrzaskał przednie lewe skrzydło o bolid Felipe Massy z Ferrari. Ponownie musiał zjechać do boksu, aby usunąć usterkę. Parę minut później sędziowie ukarali go ze ten incydent przymusowym przejazdem przez aleję serwisową.

W wyniku tego mistrz świata z 2008 roku znalazł się na 20. miejscu. Od razu zaczął mozolnie odrabiać straty i przebił się ostatecznie na piątą lokatę.

Kolejny wyścig w ramach azjatyckiej części sezonu zaplanowano na 9 października na torze Suzuka, gdzie odbędzie się Grand Prix Japonii. Tam prawdopodobnie dojdzie do koronacji Vettela.

Wyniki GP Singapuru:

1. Sebastian Vettel (Red Bull-Renault) - 1:59.06,537

2. Jenson Button (McLaren-Mercedes) + 1.737 s

3. Mark Webber (Red Bull-Renault) + 29.279

4. Fernando Alonso (Ferrari) + 55.449

5. Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) + 1.07,766