Prawdopodobnie po obecnym sezonie Edvin van der Sar zakończy karierę sportową. O możliwym odejściu Holendra, który 29 października skończy 40 lat, poinformował odpowiadający za szkolenie bramkarzy w Manchesterze United Eric Steele.

Edvin dużo ostatnio myślał o swojej przyszłości. Jest gotowy do zakończenia kariery, powoli oswaja się z tą myślą i uważa, że w lecie będzie dobry moment. Ma jeszcze tylko jedno marzenie - zdobyć Puchar Anglii. Tego trofeum brakuje mu w bogatej kolekcji - powiedział o van der Sarze Steele. Wyjaśnił też, że holenderski bramkarz ma poinformować szkoleniowców Czerwonych Diabłów o swojej ostatecznej decyzji do końca roku: Wtedy zaczniemy się zastanawiać nad obsadą tej pozycji na przyszły sezon.

Steele uważa jednak, że sportowych powodów do zakończenia kariery przez van der Sara nie ma. Ciągle jest w wysokiej formie. To stuprocentowy zawodowiec, a ponadto bardzo inteligentny, rozsądny człowiek. Nie ma żadnych powodów, by nie bronił bramki Manchesteru United, a jego doświadczenie jest dla zespołu wręcz bezcenne - podkreślił.

Jednym ze zmienników i kandydatów na następcę Holendra, który trafił na Old Trafford w 2005 roku, jest Tomasz Kuszczak.