Kadra skoczków intensywnie przygotowuje się do rozpoczęcia sezonu. Podopieczni Łukasza Kruczka przez trzy dni będą trenować na w niemieckim Klingenthal, a na początku listopada udadzą się na Cypr.

Trzeciego listopada odlecimy na Cypr, do Larnaki, gdzie tydzień potrwa zgrupowanie kondycyjne. Tym razem z wiadomych powodów bez skakania. 15 listopada zamierzamy wyjść na śnieg. Najlepiej gdyby to było w Europie, na przykład w Ramsau. Gdyby ten wariant się nie udał w Austrii, planujemy wypad do norweskiego Lillehammer - poinformował Kruczek.

W przygotowaniach do sezonu zimowego Kruczek odstąpił od dotychczasowych reguł i lepsi zawodnicy mieli mniej intensywnego Kamil Stoch nie uczestniczył w zawodach Pucharu Kontynentalnego koncentrując się na Letniej Grand Prix.

W Klingenthal trenować będą: Tomasz Byrt, Piotr Żyła (obaj KS Wisła Ustronianka), Stefan Hula (SSR LZS Sokół Szczyrk), Maciej Kot, Kamil Stoch (obaj AZS Zakopane) i Dawid Kubacki (TS Wisła Zakopane). Z kadry A zabraknie tylko Łukasza Rutkowskiego (TS Wisła Zakopane), który nie jest jeszcze w dobrej dyspozycji fizycznej.

Pierwsze zawody Pucharu Świata sezonu 2011/2012 odbędą się w Finlandii, w Kuusamo. 26 listopada planowany jest konkurs drużynowy na obiekcie HS 142, natomiast następnego - indywidualny na tym samym obiekcie. Polska ma prawo zgłosić do zawodów aż siedmiu sportowców.